Son saldırı Amerikanın misillemesi

PKK’nın ağa babalarına İsveç’in NATO üyeliğine “hayır” diyerek güçlü bir mesaj verelim

Canımız yanıyor. Göz yaşlarımızı içimize akıtıyoruz. Şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Memleketimizin dirliği ve birliği için sabırla terörle mücadeleye destek veriyoruz.

***

Sabahı zor ettik. Akşam geç vakitte Kuzey Irak’taki Pençe-Kilit bölgesinden acı haber aldık. Üs bölgemize sızma girişiminde bulunan PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehitler verdik, ağır yaralılarımız var. Teröristlerden 10’dan fazlasını etkisiz hale getirdik.
Şehitlerimize rahmet, olsun. Vatanımız var olsun!

HİBRİT SAVAŞLARININ TÜRKİYE’NİN PAYINA DÜŞEN, TERÖR ÖRGÜTLERİ PKK VE DEAŞ

İki gün önce MİT’in 97’nci kuruluş yıl dönümü töreninde MİT Başkanı İbrahim Kalın, bir konuşma yaptı. Yaptığı konuşmada, “Hibrit Savaş”lardan bahsetti, tek kutuplu dünyadan çok kutuplu dünyaya evrilen dünyamızın “Belirsizlik Çağı”nı yaşadığını anlattı.
İstihbarat ve çaydırıcılık üzerine yeni strateji ve konsepten bahsetti.
***
İbrahim Kalın’ın, çaydırıcılığa verdiği örnek çok dikkat çekiciydi. Dedi ki Kalın, “Bir kişi size taş attığında karşıdan kurşun geleceğini bilmeli ve daha taşı eline almadan iki kere düşünmelidir. Gerçek güç, kullanmak zorunda olmadığınız güçtür ve bunu en somutlaşmış hali caydırıcılık kabiliyetidir”

***

Türkiye’nin uzun süredir hibrit savaşlarla tehdit edildiğini biliyoruz. Buna mukabil, Türkiye’nin her geçen gün artan kaabiliyeti sayesinde, “taş atana, kurşun sıktığını” dahası “caydırıcı gücünün kullanmadığı güç olduğunu” gösterdiğini biliyoruz. 
Ne ki iki günde yaşanan hadiselerin ardından  Türkiye’nin dikkati Kuzey Irak çekilmek isteniyor. 

MOSSAD OPERASYONU, LAHEY MAHKEMESİ VE PKK’NIN SALDIRISI…

Geçtiğimiz hafta Türkiye’de MOSSAD ajanlarına dönük önemli bir operasyona imza atıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan MİT’in kuruluş yıl dönümünde “Bu daha başlangıç” dedi. Operayonu “Türkiye’yi tehdit edenlere karşı verilen güçlü bir mesaj” olarak değerlendirdi. 
Cumhubaşkanı Erdoğan  dün gece Husileri Yemen’de vuran Amerika ve İngiltere’ye karşı sert açıklamalarda bulundu.

İsrail hükümetinin  yargılandığı  Lahiy Adalet Divanı’nda Türkiye’nin belge ve bilgilerinin etkili olduğu bilgisini verdi.

***

Dün gece Kuzey Irak’ta yaşanan terör saldırısı ve akabinde gelen şehit haberleri yukarıda saydığım hadiselerden bağımsız değildir.

Çünkü, hibrit savaşların yaşandığı coğrafyamızda uzun zamandır Türkiye, terör örgütleri PKK ve DEAŞ tarafından sürekli tehdit ediliyor, taciz ediliyor, oyalanıyor ve hatta sürekli çatışma halinde tutuluyor.

Bu nedenledir ki Türkiye hem Suriye’nin kuzeyinde hem Irak’ın kuzeyinde uzun zamandır “Alan hakimiyeti” oluşturmak üzere operasyonlar yapıyor.

BİDEN, SURİYE VE K.IRAK’TAKİ OPERASONLARIMIZ NEDENİYLE “TÜRKİYE ULUSAL ÇIKARLARIMIZI TEHDİT EDİYOR” DEMEDİ Mİ?

PKK terör örgütenün Suriye koluna silah, mühimmat, askeri ekipman ve doğrudan eğitim desteği veren Amerika’nın Başkanı Biden, daha yakın zamanda “Türkiye, ulusal çakırlarımızı tehdit ediyor” demedi mi?

Daha 2023’ün sonunda Amerika, Suriye’nin kuzeyinde operasyon icra eden SİHA’mızı düşürmedi mi?

Amerikan askerlerince Suriye’de eğitilen PKK’lılar, Amerikan helikopteri ile Kuzey Irak’daki Süleymaniye şehrine doğru giderken düşmedi mi?

Amerikalıların desteği ile PKK terör örgütü Süleymaniye Havaalanı’nda İHA atölyesi kurmadı mı?

Bu atölyeyi Türk Silahlı Kuvvetleri vurmadı mı?

İsrail’in Gazze’de sıkıştığı günlerde, Kuzey Irak’ta PKK terör örgütü puslu bir günde dün gecekine benzer bir sızma harekatı ile 12 askerimizi şehit etmedi mi?

Örnekleri çoğaltabiliriz. Ama gerek yok.

PKK’NIN SON SALDIRISI, BİR AMERİKAN PROJESİDİR

Dün geceki, Kuzey Irak’taki PKK saldırısı bir Amerikan projesidir. 

Bir hafta önce tam da bugün Türkiye’ye gelen Amerikan Dışişleri Bakanı Blinken’in Gazze’ye yönelik getirdiği teklifin Türkiye tarafından tam olarak kabul edilmemesine bir misillemedir!

İsrail hükümetinin  Lahey Adalet Divanı’ndaki yargılamasında Türkiye’nin ulaştırdığı bilgi, belge ve görsellerin delil olarak sunulmasına bir misillemedir.

Türkiye’ninFilistin davasına görünenden çok daha fazla sahip çıkmasına misillemedir.     

Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyine odaklanma ihtimalini bertaraf etmek isteyenlerin hamlesidir.

Dahası, Irak-Türkiye-Birleşik Arap Emirlikleri arasından gelişen işbirliği ile hayata geçirilmek istenen “Kalkınma Yolu” projesini akamete uğratmak isteyenlerin “hibrit” müdahalesidir!

SAHADA PKK’NIN ÇANINA OT TIKAYALIM, MECLİS’TE İSVEÇ’İN NATO ÜYELİĞİNE GEÇİT VERMEYELİM

Son söz niyetine… Kuzey Irak’tan gelen bu son PKK saldırısı  ve verdiğimiz şehitlerin ardından Türkiye olarak terör örgütünün ağababalarına mesajı sadece sahada vermeyelim.

Mesela, Meclis Genel Kurulu’nda görüşülmesi beklenen İsveç’in NATO’ya üyelik sözleşmesini belirsiz bir süreye kadar erteleyelim. Ya da oylayalım ve “Hayır” diyelim!

Madem, hibdit tehditler dönemindeyiz…

Madem, “Asimetrik savaş” dönemindeyiz…

Öyleyse, PKK’nın hamisi hem İsveç’e hem Amerika’ya asimetrik bir  güçlü mesaj verelim.
Olmaz mı?

Şehitlerimize rahmet diliyorum.

Ailelerine sabır diliyorum.

Vatan sağ olsun..! 

Hasan Öztürk / Haber7

kaynak haber7.com

Diğer Haberler

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler