Caminin musluklarını çaldılar

4 ay önce yapımı tamamlanarak ibadete açılan Sultan Alparslan Camii'nin bahçesinde güpegündüz hırsızlık yaşandı.

Zonguldak'ta 4 ay önce yapımı tamamlanarak ibadete açılan Sultan Alparslan Camii'nin bahçesinde güpegündüz hırsızlık yaşandı. Kimliği belirsiz kişi yada kişiler şadırvandaki muslukların önce vanasını kapattı ardından da 14 musluğu bir saat içerisinde çalarak kayıplara karıştı. Abdest almak için şadırvana gelen görevliler kamera şakası sandı. Muslukların çalındığını anlayınca polise haber verdi.
Zonguldak'ta yapımı 2020 yılında tamamlanan Sultan Alparslan Camii bir süre önce ibadete açıldı. Bülent Ecevit Caddesi üzerindeki caminin bahçesinde gerçekleştirilen hırsızlık olayı akıllara durgunluk verdi. Cami ile birlikte bir süre önce yapımı tamamlanan şadırvandaki çift musluklu 14 batarya bir saat içerisinde kimliği belirsiz kişi yada kişilerce çalındı. Şadırvanın arka tarafında erkek ve kadın lavabolarındaki musluklar da çalındı.
Caminin alt katındaki kursta koordinatörlük yapan Murat Uslu, yaşadıklarını şaşkınlıkla anlattı. Öğlen namazı için şadırvanda abdest alan Uslu, ikindi namazı için geldiği şadırvanda muslukları göremeyince önce kamera şakası sandı. Cami imamını arayarak herhangi bir tadilat olup olmadığını soran Uslu, tadilat olmadığını öğrenince polisi aradı.

Diğer Haberler

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler