Askon Başkanı Özcan; "İyilik Yapmak Kanımızda Var"

Ali Özcan, “Kan bağışının sağlık açısından riski olmadığı gibi üç hayat kurtarıyorsunuz. Sağlık açısından da oldukça faydalı olduğunu görüyoruz. 18-65 yaş arası bireyleri kan bağışına davet ediyoruz.

İYİLİK YAPMAK KANIMIZDA VAR

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Kayseri başkanı Ali Özcan, Kızılay’a kan bağışının önemini görmek için felaketi beklememek gerektiğini vurguladı.

ASKON Kayseri başkanı Ali Özcan ülkemizde yaşanan faaliyetlere önce Kızılay’ın koştuğunu belirterek “Giresun’da sel felaketi yaşadık, Malatya ve Erzincan’da deprem felaketleri yaşadık. Gördük ki her an ne olacağı, kimin başına geleceği belli olmuyor. Bugün afetleri yaşayanlar biz olabilirdik ya da yakınlarımız olabilirdi. Bu hadiseler bize elbirliği yapmanın ne kadar önemli olduğunu gösterdi. Bunlarla beraber pandemi nedeniyle başta Kayseri olmak üzere ülke genelinde sıkıntılar yaşanıyor. İnsanları bir yandan dışarı çıkmamaya davet ediyoruz çünkü vakalar ciddi oranda artmış görünüyor. Bir yandan da hastaneye yatan vatandaşlarımıza destek olmamız gerekiyor çünkü kan bağışları insanlığa fayda sağlayacaktır. Bizler bu bilinçle ‘Kan Dostum’ kampanyasına destek vermek istedik. Bu ülke için hizmetin her türlüsüne varız. Bu bizim kanımızda var. Ülkemizin her köşesinde ASKON olarak vatandaşlarımızı bu konuda duyarlı olmaya davet ediyoruz. ‘Sensiz Olmaz’ diyor ve herkesi Kızılay’a kan bağışına davet ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Ali Özcan, “Kan bağışının sağlık açısından riski olmadığı gibi üç hayat kurtarıyorsunuz. Sağlık açısından da oldukça faydalı olduğunu görüyoruz. 18-65 yaş arası bireyleri kan bağışına davet ediyoruz. Kızılay'da kan olmadığı sürece hastalar riske giriyor. Sağlık Bakanlığı kan ihtiyacını Kızılay'dan karşılıyor. Kan olmadığında hastalar kendileri kan aramak zorunda kalıyor. Acil durumlarda hazırda kan olması hayat kurtarma açısından fayda sağlıyor. Kan bir gün hepimizin ihtiyacı olabilir. Kan sadece acil durumlarda değil sürekli olan bir ihtiyaçtır. Dolayısıyla düzenli olarak kan bağışı yapılması ve insanların bu konuda bilinçlerinin ve bilgilerinin artması oldukça önemli. Biz inanıyoruz ki ‘İyilik yapmak bizim kanımızda var.' Bizde ASKON ailesi ve Kayseri’nin kıymetli insanları ile kan bağışında bulunuyoruz.  Biz dernek olarak üzerimize düşeni yapmak istedik. Bu uygulamayı sürekli hale getirmeyi ve daha çok kişiye ‘can ve kan’ olmayı hedefliyoruz.” dedi.

Diğer Haberler

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler