Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan A Haber ekranlarında yayınlanan Memleket Meselesi programında önemli açıklamalarda bulundu.

 

www.haber7.com sitesinde yayımlanan haberde Fatih Erbakan'ın açıklamaları yer aldı.

https://www.haber7.com/siyaset/haber/3321128-fatih-erbakandan-saadet-partisine-salvolar-7li-masada-sadece-onlar-yapti adresinde yer alan habere göre ;

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, 6'lı masanın üyesi Saadet Partisi'ne tepki gösterdi. Erbakan 'Bunu yapan nasıl Milli görüşçü olur?' diyerek Saadet seçmenine mesaj gönderdi.Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan A Haber ekranlarında yayınlanan Memleket Meselesi programında önemli açıklamalarda bulundu.


Yeniden Refah lideri Erbakan, HDP destekli 6'lı masanın üyesi Saadet Partisi'ne tepki gösterdi. Erbakan, Saadet Partisi'nin Milli Görüş'ü temsil edemeyeceğini ifade etti

'BİR TEK SAADET PARTİSİ'NİN GENEL MERKEZİNDE CHP ADAYININ POSTERİ VAR'

Erbakan açıklamasında, ''Saadet Partisi yaptıklarıyla Milli Görüş'ü temsil edemez. Saadet, Milli Görüş'e zıt birinin iktidar olması için çalışıyor. Milli Görüş'ün tam tersi düşünen bir zihniyeti iktidar yapmak için çabalıyor Saadet Partisi. Şu yapılanlardan sonra nasıl temsil ediyorsunuz. CHP'li bir cumhurbaşkanı seçilmesi için bütün gücünüzle seferber olmuşsunuz. Genel Merkezinize Kılıçdaroğlu'nun posterini asıyorsunuz. Diğer 7'lı masanın ortaklarında yok! Bir tek Saadet Partisi'nin Genel Merkezi'nde var. Tamamen CHP ile entegre olmuş.  '' ifadelerini kullandı.'SAADET TABANI BUNDAN RAHATSIZLIK DUYUYOR'

Sözlerinin devamında Erbakan, ''Tabii teşkilatlarını, tabanını, seçmenini bir yere koyuyorum. Onlarında çok büyük rahatsızlık duyduğunu biliyorum bu son durumdan. Ama yönetici kadrosu böyle bir yolun içerisinde. Hep söylediğim rahmetli Erbakan Hocan'nın bir örneği vardı. Derdi ki; Bir adam görseniz yüzüne gözüne çamur sürerken ne yapıyorsunuz deseniz. Ya ben namaz kılıyorum derse adama dersiniz ki, ya böyle namaz mı kılınır. Namazın nasıl kılınacağı Peygamberimiz (S.A.V) göstermiş. Bunun şartaları var farzları var. Bunları yerine getirirsen namaz kılmış olursun. Herkes kafasına göre bir şey yapıp namaz kılıyorum diyemez. Şimdi Saadet Partisi'nin de Milli Görüş'ü temsil ediyorum demesi buna benziyor.'' dedi.

BİR TEPKİ DE KARAMOLLAOĞLU'NA!

Fatih Erbakan ayrıca, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun Çamlıca Cami'yle ilgili 'Bu camiyi dolduramazsınız. İsraf' sözünü hatırlatarak tepki gösterdi.

Erbakan, ''Camiyle neden uğraşıyorsunuz, hırsla hareket ediyorlar. Ne güzel içini doldurmak için de biz uğraşalım. O içinde namaz kılacak nesilleri de yetiştirmek lazım. '' ifadelerine yer verdi.

Etiketler :

Diğer Haberler

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler