9. KÜTÜPHANE ERKİLET'E YAPILACAK

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, gençlerin talebi üzerine 9’uncu kütüphaneyi Erkilet Mahallesi’ne yapmaya karar verdiklerini açıkladı.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, gençlerin talebi üzerine 9’uncu kütüphaneyi Erkilet Mahallesi’ne yapmaya karar verdiklerini açıkladı. 
Büyükşehir Belediyesi tarafından 9’uncu kütüphanenin yapılacağını Başkan Memduh Büyükkılıç duyurdu. Geçtiğimiz günlerde ‘Kariyer Günleri’ kapsamında Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencileri ile bir araya geldiği programda gençlerden gelen kütüphane talebi üzerine talimat vererek hazırlıklara başlandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkılıç, “Gençlerimiz, canlarımız istedi, biz de anında talimatımızı verdik. Hiç vakit kaybetmeden arkadaşlarımız hazırlıklara başladı. Geleceğimiz olan gençlerimiz için daima varız, daima hazırız” dedi.
 
Kütüphaneler Haftası’nda Talas Mevlana Kütüphanesi’nin hizmete sunulduğunu hatırlatan Büyükkılıç, “Büyükşehir Belediyemiz hali hazırda 7 kütüphanesi ile hizmet veriyordu. Mevlana Kütüphanemiz ile bu sayıyı 8’e yükseltmiştik. Hamdolsun çok kısa bir zaman sonra 9’uncu kütüphanemiz için hazırlıklara başladık ve yoğun ilgi gören kütüphanelerimizin sayısını artıyoruz. Kayseri’yi kütüphaneler şehri yapacağız demiştik ve bu yolda tüm gücümüzle ilerliyoruz. Gençlerimiz için verdiğimiz en güzel hizmetlerden birisi kütüphane açmaktır. Şimdiden 9’uncu kütüphanemizin şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Diğer Haberler

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler