Yeşilhisar Kudüs'e Sahip Çıktı

Beytülmakdis Eğitim ve Yardımlaşma Derneği ve Kayseri Cihannüma İl Başkanı Avukat Fevzi Konaç, Yeşilhisar Kaymakamlığının konuğu olarak ilçe gençlerine Kudüs'ü anlattı.


Beytülmakdis Eğitim ve Yardımlaşma Derneği ve Kayseri Cihannüma Derneği'nin 'Tarih ve Şuur' söyleşileri devam ediyor. Söyleşilerde 'Kudüs' anlatılıyor. Söyleşilerin bu kez adresi Yeşilhisar ilçesi oldu.


Yeşilhisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği etkinliğe Beytülmakdis Eğitim ve Yardımlaşma Derneği ve Kayseri Cihannüma İl Başkanı Avukat Fevzi Konaç konuşmacı olarak katıldı. Seminere Yeşilhisar Kaymakamı Fatih BAYRAM, Yeşilhisar Belediye Başkanı Halit TAŞYAPAN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet BOZDAĞ, öğretmen ve çeşitli okullardan öğrenciler katıldı.


Yeşilhisar Belediyesi Kaymek Salonunda gerçekleştirilen söyleşide Başkan Konaç, Kudüs'ü anlattı. Konaç, Kudüs'ü savunmak Anadolu’yu savunmaktır" ifadesi ile başladığı sunumunda, Kudüs'ün kadim tarihini, Müslümanlık, Hristiyanlık ve Yahudilikte Kudüs'ün önemi, Kudüs'te genç olmanın ne demek olduğunu Kudüs ziyaretleri ve izlenimleri eşliğinde anlattı.


Sunum boyunca gençlerin ilgisinin kendisini çok mutlu ettiğini söyleyen Avukat Fevzi KONAÇ, "Nasip olursa bu salondan bir gencimizi Beytülmakdis Eğitim Ve Yardımlaşma Derneği olarak Kudüs ziyaretine götürmek için söz veriyoruz" dedi.


Programda söz alan Yeşilhisar Kaymakamı Fatih Bayram ise Kudüs'ü anlatan Fevzi Konaç'a teşekkür ederek Kudüs'ün Türkiye'nin ve İslam Dünyasının kırmızı çizgisi olduğunu dile getirdi. Kendisinin gerçekleştirdiği Kudüs ziyaretinde edindiği gözlem ve anılarından oluşan Kudüs sunumunu öğrencilere yapacağını da sözlerine ekleyen Kaymakam Bayram’a, Beytülmakdis Derneğinin çalışmaları ile ilgili bilgi verilerek hediye takdim edildi.

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler