O Kayserili de Görevden Alındı

BU GİDİŞLE ORADA KAYSERİLİ KALMAYACAK
 
O KAYSERİLİ DE  GÖREVDEN ALINDI
 
 
EMİNE ALP MEŞE GÖREVDEN ALINDI
 
Resmi Gazete'de yayımlanan,  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasını taşıyan karara göre, Kayserili Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe görevden alındı, yerine Doç. Dr. Tolga Tolunay atandı. Daha önce de Erciyes Üniversitesi Rektörüyken Sağlık Bakan Yardımcılığına atanan Prof.Dr.Muhammet Güven de görevden alınmıştı. Prof.Dr.Emine Alp Meşe de Muhammet Güvenle birlikte Sağlık Bakan Yardımcılığına atanmıştı. İki ismin de görevden alınmasıyla birlikte bakan yardımcılığı görevinde Kayserili kalmadı.
 
EMİNE ALP MEŞE KİMDİR?
 
Sağlık Bakanlığı'nın internet sitesinde Emine Alp Meşe hakkında şu bilgiler yer alıyor:
 
"Prof. Dr. Emine ALP MEŞE, 13 Kasım 1973 tarihinde Kayseri’de doğdu. İlk orta ve Lise eğitimlerini Kırşehir ve Adana’da tamamladı. Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni 1997 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanını aldı. İhtisasını Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı ‘nda tamamlayarak Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı oldu.
 
Erciyes Üniversitesi’nde Yardımcı Doçent, Doçent ve Profesör kadrolarında görev yaptı. 2004-2010 yılları arasında Hollanda Nijmegen Üniversitesi İnfeksiyon Hastalıkları ve Medikal Mikrobiyoloji Bölümünde İnfeksiyon Kontrolü alanında doktora yaptı. Erciyes Üniversitesi’nde Enfeksiyon Kontrol Kurul Başkanlığı, Başhekim Yardımcılığı, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcılığı, Erciyes Üniversitesi Rektör Yardımcılığı görevlerini yürütmüştür. Avrupa Klinik Mikrobiyoloji ve Enfeksiyon Hastalıkları Derneği (ESCMID) Hastane Enfeksiyonları Çalışma Grubu Sekreterliği ve Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Derneği (EKMUD) Sepsis Grup Başkanlığı görevlerini yürütmüştür.
 
Evli ve iki çocuk annesi olan Meşe’nin Avrupa Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği (ESCMID), Hastane Enfeksiyonları ve Kontrolü Derneği, Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği (KLİMİK), Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanlık Derneği (EKMUD), Viral Hepatitle Savaşım Derneği , Cerrahi ve Dahili Bilimler Yoğun Bakım Derneği üyelikleri bulunmaktadır."

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler